YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den yağış uyarısı!
Meteoroloji'den yağış uyarısı!
23 Haziran 2012 10:28
Hava sıcaklıkları ülke genelinde mevsim normallerinin üzerine seyredecek... Adana ve Osmaniye çevrelerinde ise yer yer kuvvetli yağış bekleniyor...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Malatya, Gaziantep ve Kilis çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Adana ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Adana ve Osmaniye çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, sel, vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli olması gerekmektedir.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler