YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı!
Meteoroloji'den yağış uyarısı...
Meteoroloji'den uyarı!
01 Haziran 2011 / 09:15 Güncelleme: 01 Haziran 2011 / 09:16

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun büyük bir bölümünde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; öğle saatlerinde Kütahya, Bilecik, Kahramanmaraş, Sivas, Amasya, Tokat ve Malatya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.Sabah saatlerinde Marmara ile İç Ege'de yer yer hafif sis görülecek. Güneydoğu Anadolu'da yer yer toz taşınımı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve Doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, Ege'de 1 ila 3 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, zamanla iç ve doğu kesimlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; öğle saatlerinde Kütahya, Bilecik, Kahramanmaraş, Sivas, Amasya, Tokat ve Malatya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ani sel, lokal su baskını, yıldırım düşmesi vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güneydoğu Anadolu'da yer yer toz taşınımı beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (Hava kalitesinin düşmesi, görüş mesafesinde azalma vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, İstanbul ve Kırklareli dışında bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde yer yer hafif sis bekleniyor.

EGE: Parçalı zamanla çok bulutlu, Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla) dışında bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer hafif sis bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, Göller yöresi ile Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Kahramanmaraş çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, Ankara, Eskişehir, Konya, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Yozgat, Kayseri ve Sivas çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Sivas çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Amasya ve Tokat çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, Malatya, Elazığ, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Erzurum, Muş, Bitlis ve Şırnak çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinde Malatya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Şanlıurfa, Batman ve Mardin çevrelerinde toz taşınımı bekleniyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler