YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı!
Meteoroloji'den uyarı!
25 Mayıs 2011 08:44
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış uyarısı...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Sabah saatlerinde Artvin çevreleri, öğle saatlerinden sonra İç Ege (Manisa, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, İzmir ve Muğla'nın iç kesimleri), Göller Yöresi (Isparta, Burdur), Batı Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Düzce, Karabük), İç Anadolu'nun kuzeybatısı (Ankara, Kırıkkale, Eskişehir, Çankırı, Konya'nın kuzey ve batı çevreleri), Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu (Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Muş, Bitlis) ile Bursa, Bilecik, Sakarya, Rize ve Artvin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Batı Karadeniz kıyıları ile Samsun çevrelerinde yer yer sis görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak. İç bölgelerde mevsim normallerinin 1 ila 3 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, sabah saatlerinde Batı ve Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Anadolu'nun güneybatısında güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

 BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı zamanla güneydoğusu çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Bursa, Bilecik ve Sakarya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı zamanla iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Manisa, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, İzmir ve Muğla'nın iç kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu, zamanla Göller Yöresi çok bulutlu, Isparta ve Burdur çevreleri öğleden sonra ve akşam saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ankara, Kırıkkale, Eskişehir, Çankırı, Konya'nın kuzey ve batı çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı zamanla iç kesimleri çok bulutlu, öğleden sonra ve akşam saatlerinde Bolu, Karabük ve Düzce çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde kıyılarında yer yer sis görülecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı, iç ve doğu kesimleri çok bulutlu, Artvin ile öğle saatlerinden sonra Rize çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Samsun çevrelerinde yer yer sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey ve doğu kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Muş ve Bitlis çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. (

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler