YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı!
Meteoroloji'den uyarı!
27 Nisan 2011 08:28
Bazı iller yeni bir yağışlı havanın etkisne giriyor... Bazı bölgelerde ise havalar ısınıyor...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ardahan, Kars, Ağrı, Van ve Iğdır çevrelerinde görülecek yağışlara ilave olarak Ülkemizin batı kesimleri Orta Akdeniz'den gelen yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ile Ege'de 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde 2 ila 4 derece artacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, Marmara'da kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Güney ve Kıyı Ege (İzmir, Aydın, Muğla, Denizli) ile Batı Akdeniz'de (Antalya, Isparta, Burdur) toz taşınımı görüleceğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Hava kalitesinde azalma, hafif çamur şeklinde yağış v.b.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı, zamanla çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin kıyı ve güney kesimlerinde yer yer toz taşınımı görülecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, Antalya, Burdur ve Isparta çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin batısında yer yer toz taşınımı görülecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı batısı çok bulutlu, Eskişehir, Konya ve Karaman çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı çok bulutlu gece saatlerinden sonra Zonguldak, Bolu ve Düzce çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı çok bulutlu Kars, Ardahan, Iğdır, Van ve Ağrı çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler