YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı
Meteoroloji'den uyarı
30 Aralık 2009 10:23
Türkiye’nin iç ve doğu bölgelerinde hava sıcaklıkları 4 ila 6 derece azalacak.

Türkiye’nin iç ve doğu bölgelerinde hava sıcaklıkları 4 ila 6 derece azalacak, batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacak. Doğu Anadolu’da kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan değerlendirmelere göre, Türkiye’nin doğu bölgelerinde görülecek olan yağışların; Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari, Siirt, Batman çevreleri ile Diyarbakır'ın kuzey ve doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, iç ve doğu bölgelerde 4 ila 6 derece azalacak, batı bölgelerde 1 ila 3 drece artacak. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, ülkemizin güneydoğu bölgeleri ile kuzeybatı kesimlerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara ara orta kuvvette esecek.

-UYARILAR-

Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari, Siirt ve Batman ile Diyarbakır'ın kuzey ve doğu ilçelerinde kuvvetli yağmur ve karla karışık yağmur, yükseklerinde yoğun olmak üzere kar beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve yurttaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

-BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan tahminlere göre bölgelerde hava şöyle olacak:
MARMARA: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde bölge genelinde hafif sis bekleniyor.

EGE:Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Afyon, Kütahya) buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor.

AKDENİZ:Parçalı ve az bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU:Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı, batı kesimlerinde hafif sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ:Parçalı ve az bulutlu geçecek. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde (Bolu, Kastamonu) buzlanma ve don olayı ile birlikte hafif sis bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ:Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur ve sağanak, iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU:Çok bulutlu ve yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle yağmur, bölgenin kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Tunceli, Bingöl, Bitlis, Muş, Şırnak ve Hakkari çevrelerinde yağmur ve karlakarışık yağmur, yükseklerinde yoğun olmak üzere kar şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Batman ve Siirt ile Diyarbakır'ın kuzey ve doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler