YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den uyarı!
Meteoroloji'den uyarı!
29 Aralık 2009 10:11
Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı bölgelerde 5 ila 7 azalacak.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden yapılan değerlendirmelere göre, Türkiye’nin güney, iç ve doğu bölgelerinde aralıklarla yağış görüleceği tahmin ediliyor.

Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerinde sis hadisesi, gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görülecek. Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklığı kuzey, iç ve batı bölgelerde 5 ila 7 azalacak. Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı Marmara ile zamanla batı kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

-UYARILAR-

Buzlanma, don ve sis uyarısı; sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde sis hadisesi, gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, hava kalitesinde azalma vb.) dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

-BÖLGELERE GÖRE HAVA-

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’den yapılan tahminlere göre bölgelerde hava şöyle olacak:
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu geçecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, iç kesimleri çok bulutlu, sabah saatlerinde Denizli ve Afyon, öğle saatlerinde İzmir çevreleri hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, öğle saatlerinden sonra kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Gece saatlerinde doğusunda buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde Bartın çevreleri yağmurlu geçecek. Gece saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur, akşam saatlerinden itibaren iç kesimlerinde karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olacak. Gece saatlerinde iç kesimlerde buzlanma ve don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, batısı ile zamanla bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur, zamanla kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde yer yer sis, gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde doğusunda sis görülecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler