YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den sis ve buzlanma uyarısı!
Meteoroloji'den sis ve buzlanma uyarısı!
12 Ocak 2014 20:00
Meteoroloji'nin son hava tahmin raporlarına göre yağış beklenmiyor.

Meteroloji'nin son hava durumu tahmine göre; yağış beklenmiyor, sis ve buzlanmaya karşı dikkat...

Ocak ayını neredeyse ortaladık. Ama kış mevsimi hala kurak geçiyor. Son tahminlere göre önümüzdeki hafta bazı bölgelerde yağışlar bekleniyor. Ama bu yağışlar etkili olmayacak.

Hafta ortasında da kısmi yağışlar bekleniyor. Ama haftasonu yine yağış gözükmüyor. Kimi bölgelerdeki yağışlı hava kısa sürecek. Yerini  buz ve sisli havaya bırakacak.

Uzmanların özellikle trafiktekiler için bir de "Buzlanma ve don olayı devam ediyor iç bölgelerde bu nedenle sürücülerin gizli buzlanmaya karşı tedbirli olması gerekiyor. " şeklinde uyarısı var.

Hava tahmin uzmanı hava durumuna dair şu bilgileri verdi:

"Şu an için ülkemizde yağış kıtlığı söz konusu. Yüksek basınç etkili. Haftanın ilk gününde Marmara'nın kuzey doğusunda, Karadeniz bölge genelinde, Doğu Anadolu'nun büyük bölümünde yağış bekliyoruz. Doğuda kar şeklinde bekliyoruz. Yağışlı sistem hafta ortasında etkisini tamamen kaybedecek. Çarşamba ve Perşembe günü Marmara'nın batısı ve kıyı Ege'de hafif sağanak yağış bekliyoruz. İç ve doğu bölgelerde yağış beklentimiz yok. İç ve batı bölgelerimizde yağış beklentimiz yok. Soğuk hava devam edecek sis bekliyoruz. İç ve doğu bölgelerde buzlanma devam edecek. "

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler