YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den sıcak haber
Hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredecek.
Meteoroloji'den sıcak haber
09 Kasım 2010 / 10:27 Güncelleme: 09 Kasım 2010 / 10:29

Yapılan son değerlendirmelere göre: Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Muğla ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyredecek.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), yurdun güneydoğu kesimlerinde güney ve doğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'nın güney ve batısı ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

 METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

SİS UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde görülecek sis olayının oluşturabileceği olumsuz şartlara karşı (hava kalitesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Gece saatlerinde İç Anadolu'nun kuzeydoğusu (Sivas, Yozgat, Kayseri), Doğu Karadeniz'in iç kesimleri (Gümüşhane, Bayburt) ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda (Erzurum, Erzincan, Kars, Ardahan, Ağrı, Van) yer yer don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ LODOS UYARISI: Rüzgarın, Marmara'nın güney ve batısı ile Kıyı Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli esmesi beklendiğinden oluşabilecek olumsuz şartlara (Soba ve baca gazı zehirlenmesi, ulaşımda aksama vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Çanakkale ile Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçeleri yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar bölgenin güney ve batısında güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esecek.

EGE: Parçalı, kıyı kesimleri çok bulutlu, İzmir ve Muğla çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde Afyonkarahisar ve Kütahya çevrelerinde sis bekleniyor. Rüzgar bölgenin kıyı kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, batısı parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis, gece saatlerinde kuzeydoğusunda don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde yer yer sis görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer sis, Gümüşhane, Bayburt ve Çorum çevrelerinde don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde yer yer sis, gece don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler