YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı
Meteoroloji'nin değerlendirmelerine göre Türkiye geneli bu hafta parçalı ve çok bulutlu geçecek
Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı
17 Kasım 2014 / 09:01 Güncelleme: 17 Kasım 2014 / 09:03

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre, Türkiye'nin genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın kuzeyi, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ile Çanakkale'nin iç kesimleri, Balıkesir'in kuzeyi, Bursa, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Sivas, Kayseri, Niğde'nin doğusu, Düzce, Bartın ve Zonguldak çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis olayı görüleceği tahmin ediliyor.
 
Hava sıcaklığı, Doğu kesimlerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.
 
Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, ilk saatlerde güneydoğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
 
Bölgelerde hava durumu
 
MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Çanakkale'nin iç kesimleri, Balıkesir'in kuzey ilçeleri ve Kırklareli çevrelerinin hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.
 
AKDENİZ: Az bulutlu, doğusu parçalı ve çok bulutlu, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye ve Hatay çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Göller yöresinde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.
 
İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Sivas ve Kayseri ile Niğde'nin doğu kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Kuzey ve doğu kesimlerde yer yer hafif pus ve sis olayı bekleniyor.
 
BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Düzce ile zamanla Zonguldak ve Bartın çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerde yer yer pus ve sis olayı bekleniyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz, Ordu ve Tokat ile zamanla Amasya ve Samsun çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer hafif pus ve sis olayı bekleniyor.
 
DOĞU ANADOLU:
Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde kuzey ve doğu kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis bekleniyor.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis ile zamanla Şanlıurfa çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler