YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteorolojiden sağanak uyarısı
Meteorolojiden sağanak uyarısı
04 Nisan 2011 15:51
Meteoroloji, Marmara ve Ege kıyıları dışında kalan diğer bölgelerde kuvvetli yağışların olacağı uyarısında bulundu.

Yurt genelinde etkisini sürdüren yağışların, yarın öğlen saatlerine kadar Doğu Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun bazı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıya göre, yarın öğle saatlerine kadar Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege dışında kalan tüm yurtta bahar mevsimine uygun olarak sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışlar; Doğu Karadeniz'de Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Ardahan, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Elazığ, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt'te kuvvetli olacak.

Vatandaşların ve ilgililerin ani sel, su baskını ve yıldırım gibi olaylara karşı tedbirli ve dikkatli olmaları gerekiyor.

Bu arada, bugün akşam saatlerinde Diyarbakır, Batman, Mardin, Siirt, Bingöl, Muş, Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Ağrı ve Iğdır çevrelerinde toz taşınımı beklendiğinden, hava kalitesinde ve görüş mesafesinde azalma gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler