YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den sağanak uyarısı
Meteoroloji'den sağanak uyarısı
15 Kasım 2014 10:54
Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu; Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Karadeniz'in doğusu, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi,Kırklareli, Tekirdağ, Kütahya, afyonkarahisar, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Trabzon, Gümüşhane,Bayburt, Mardin, muş ve Bitlis çevreleri ile Çanakkale'nin doğu, Muğla'nın kıyı kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Antalyaçevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve çok bulutlu 14

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, hafif olmak üzere aralıklı sağanak yağışlı 15

İzmir: Parçalı bulutlu 19

Adana: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 25

Antalya: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerine kadar aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor) 19

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 17

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde hafif sağanak yağışlı 18

Erzurum: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde güney kesimleri, akşam saatlerinden itibaren il geneli yağmurlu 9

Diyarbakır: Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı 17 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler