YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den önemli uyarı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre, Kıyı Ege, Marmara'nın kuzey ve batısı ile gece saatlerinden sonra Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarının sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Meteoroloji'den önemli uyarı
14 Kasım 2013 / 08:20 Güncelleme: 14 Kasım 2013 / 10:08

Yağışların; akşam ve gece saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmezken Türkiye genelinde gündüz sıcaklıklarının mevsim normalleri üzerinde, gece sıcaklıklarının mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güney kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetli olarak esecek.

Kuvvetli yağış 

Yağışların; akşam ve gece saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğine dikkat çeken Meteoroloji ani sel, su baskını, yıldırım gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.

Sis uyarısı

Sabah ve gece saatlerinde, Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Göller Yöresi, İç Anadolu, Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yer yer pus ve sis hadisesi beklenirken Meteoroloji, görüş mesafesinde azalma, trafikte aksamalar gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı da vatandaşları uyardı.

Bazı illerde hava durumu

İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Avrupa Yakası, akşam saatlerinde Anadolu Yakası sağanak yağışlı. (16)

Ankara: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. . (15)

İzmir: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam saatlerinde kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.. (21)

Adana: Az bulutlu ve açık. (24)

Antalya: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve yer yer çok bulutlu.(22)

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde sağanak yağışlı. (16)

Erzurum: Parçalı bulutlu. (12)

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık. (19)

Bölgelerde hava durumu

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısı sağanak yağışlı.

Ege: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğleden sonra Kıyı Ege'nin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; akşam ve gece saatlerinde İzmir, Aydın ve Muğla'nın kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. .

Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla Batı Akdeniz parçalı ve yer yer çok bulutlu.

İç Anadolu: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, akşam ve gece saatlerinde Sinop çevreleri sağanak yağışlı.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde Samsun, gece saatlerinden sonra bölgenin kıyı kesimleri sağanak yağışlı.

Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey ve doğusu parçalı bulutlu.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler