YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı!
Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı!
11 Ekim 2015 12:01
Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre, hava sıcaklığı kuzey ve iç bölgelerde 3 ila 7 derece artacağı tahmin ediliyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Kuzey ve Kıyı Ege, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı ve Orta Karadeniz ile Aydın, Muğla'nın batısı ve Isparta çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların akşam saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu, Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Doğu Anadolu'da yer yer pus ve sis hadisesi görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Kuzey ve iç bölgelerde 3 ila 7 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ile Orta Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; akşam saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler