YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı!
Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı!
04 Haziran 2015 08:34
Yurt genelinde görülen yağışlar bugün de bir çok bölgede devam edecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Uyarıda ayrıca yerel dolu, ani sel, lokal su baskını, kuvvetli rüzgar karşı tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Akdeniz'in Antalya bölümü, Ege Bölgesi'nin güneyi ile Sinop ve Erzincan'ın batı ilçeleri için kuvvetli yağış uyarısında bulundu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, saat 20.00'ye kadar etkili olması beklenen yerel kuvvetli yağışların; Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Amasya, Tokat), İç Anadolu'nun kuzey ve batısı (Ankara, Eskişehir, Konya, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Kayseri, Çankırı), Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Denizli, Sinop çevreleri ile Erzincan'ın batı ilçeleri, Uşak'ın güney ve doğu ilçeleri, Antalya ve Muğla'nın iç kesimlerinde beklendiğini belirtti. 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA 

Parçalı ve çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Kocaeli, Sakarya ve Bilecik çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor. 

EGE 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Kütahya, Uşak ve afyonkarahisar çevreleri ile Denizli'nin kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzeyinde, kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.
 
AKDENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
İÇ ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırıkkale, Aksaray ve Niğde çevreleri ile Konya'nın doğu, Nevşehir ve Yozgat'ın güney, Kırşehir'in kuzey ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
BATI KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra bölgenin iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.
 
ORTA ve DOĞU KARADENİZ 

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 
DOĞU ANADOLU 

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve batısı ile Ağrı, Van, Muş ve Bitlis çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin Güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Akşam saatlerine kadar bölge genelinde toz taşınımı beklenmektedir.
 
GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin kuzey kesimleri ile Gaziantep çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda batı ve güneybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Akşam saatlerine kadar bölge genelinde toz taşınımı beklenmektedir.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler