YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı, kuzeydoğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.
Meteoroloji'den kuvvetli yağış uyarısı
27 Kasım 2013 / 08:32 Güncelleme: 27 Kasım 2013 / 13:17

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinde görülecek yağışların Trakya, İstanbul'un Avrupa yakası ile Antalya'nın iç ve doğu kesimleri, Isparta'nın güneyi, Burdur'un doğusu, Konya, Kırşehir, Yozgat, Sivas, Nevşehir, Tunceli, Erzincan, Bingöl Muş ve Ağrı çevrelerinde kuvvetli, Antalya'nın kıyı kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı, kuzeydoğu kesimlerde 3 ila 5 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney yönlerden, Trakya'da kuzey ve doğu yönlerden orta kuvvette, Marmara'nın kuzeyi, Güney Ege kıyıları, İç Anadolu'nun doğusu ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı 12

İstanbul: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı (Yağışların zamanla Avrupa yakasında kuvvetli olması bekleniyor) 15

İzmir: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 15

Adana: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 24

Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların; il genelinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor) 19

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 15

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 16

Erzurum: Parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı yüksekleri zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı (Yağışların zamanla yer yer kuvvetli olması bekleniyor) 5

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı 15

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler