20 Haziran 2018 Çarşamba
 • Altın193,982
 • BIST94.552
 • Dolar4,7377
 • Euro5,4923
 • Euro/Dolar0.00
 • Sterlin6,2548
 • İstanbul26 °C
 • Ankara25 °C
 • İzmir27 °C
 • Konya22 °C
 • Adana26 °C
 • Antalya26 °C
 • Diyarbakır28 °C
 • Bursa24 °C
 • Kayseri18 °C
 • Kocaeli22 °C
 • Şanlıurfa29 °C
 • Gaziantep25 °C
 • İçel27 °C
YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den kritik uyarı
Trakya'da bugün akşam saatlerine kadar kuvvetli kar yağışı uyarısı yapılırken Bolu Dağı'nda kar yağışı başladı. Marmara'da ise kuvvetli yağış bekleniyor. Sıcaklar 4 ila 6 derece azalacak.
Meteoroloji'den kritik uyarı
06 Mart 2010 / 14:44 Güncelleme: 06 Mart 2010 / 14:44

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde bugün saat 20.00'ye kadar kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

Kuvvetli kar yağışı nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

BOLU'DA YAĞIŞ VE SİS

D-100 kara yolunun Bolu Dağı kesiminde başlayan kar yağışı ve sis ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Bolu Dağı çevresinde sabah saatlerinde başlayan ve aralıklarla hafif şekilde devam eden kar yağışı ve sis, trafikteki araç sürücülerini olumsuz yönde etkiliyor.

Sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 15 metreye kadar düşerken, Karayolları ekipleri güzergahta karla mücadele çalışması yapıyor. Trafik ekipleri de sürücüleri kar yağışı ve sis nedeniyle dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.

EDİRNE

 

Kar yağışının başladığı Edirne'de, Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, gece saatlerinde sıcaklığın 3.5 derece olduğu kentte bugün en yüksek sıcaklığın 5 derece olmasının beklendiğini belirtti.

Kar yağışının bugün saat 18.00'e kadar devam edeceğini bildiren yetkililer, yarın havanın çok bulutlu olacağının tahmin edildiğini ifade etti.

Kar yağışının yaşamı olumsuz etkilememesi için ekipler önlemlerini aldı.

MARMARA VE KARADENİZ’DE KUVVETLİ YAĞIŞ

Marmara ile Batı ve Orta Karadeniz’de kuvvetli yağış bekleniyor. Sıcaklar ise kuzeybatı kesimlerinde 4 ila 6 derece azalacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin genelinde görülecek yağışların; Marmara'nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova, Balıkesir), Batı ve Orta Karadeniz ile Kütahya, Giresun, Trabzon, Rize ve Gümüşhane çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinde 4 ila 6 derece azalacak.

Rüzgar ise genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Marmara'da kuzeybatı (Karayel) yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, iç bölgelerde kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Marmara'nın doğusu (Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova, Balıkesir), Batı ve Orta Karadeniz ile Kütahya, Giresun, Trabzon, Rize ve Gümüşhane çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, Su baskını, Heyelan vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Rüzgarın iç bölgelerde kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar, doğalgaz ve soba kaynaklı zehirlenmeler, vb.) tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Yapılan tahminlere göre bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak. Yağışların Kocaeli, Sakarya, Bursa, Bilecik, Yalova ve Balıkesir çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar öğle saatlerinde yer yer kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-40 km/s) olarak esecek.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle sağanak ve gökgürültülü sağanak, Kütahya çevrelerinde akşam saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların; Kütahya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; güney ve iç kesimlerinde güney ve batı yönlerden kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-40 km/saat) esecek.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur ve sağanak, akşam saatlerinden sonra iç kesimlerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Yağışların, bölge genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, sabah saatlerinde Amasya çevreleri ile zamanla bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Gümüşhane ve Bayburt'un yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu geçecek. Yağışların öğle saatlerinden sonra Çorum, Samsun, Ordu, Tokat, Amasya ve Giresun; gece saatlerinden itibaren Trabzon, Rize ve Gümüşhane çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu ve bölge geneli aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, Kars, Ağrı, ve Erzurum çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

A.A.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler