YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den çok kuvvetli yağış uyarısı
Meteoroloji'den çok kuvvetli yağış uyarısı
27 Şubat 2015 16:29
Meteoroloji'den alınan son bilgilere göre hafta sonu yurt geneli yağışlı geçecek. Batı bölgesinde yağışların kuvvetli olması bekleniyor.

Batı kesimlerde görülecek yağışların, akşam saatlerinden itibaren İzmir, Aydın, Muğla ile Manisa'nın batı çevrelerinde ve Balıkesir'in batı kıyılarında kuvvetli, yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Hava sıcaklığı Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz ile Ankara, Eskişehir, Çankırı, Karabük, Bartın, Zonguldak, Düzce ve Bolu çevrelerinin yağmur ve sağanak; Kıyı Ege ve Batı Akdeniz'in yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İzmir, Aydın, Muğla ile Manisa'nın batı çevrelerinde ve Balıkesir'in batı kıyılarında kuvvetli, yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor. Bu sabah saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte iç ve doğu bölgelerde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığının, Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında kuvvetlice esmesi bekleniyor.

Kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı kesimlerde görülecek yağışların; akşam saatlerinden itibaren İzmir, Aydın, Muğla ile Manisa'nın batı çevrelerinde ve Balıkesir'in batı kıyılarında kuvvetli, yer yer çok kuvvetli olmasının beklendiğini bildirirken, yaşanabilecek yağış anında kuvvetli rüzg'r, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler