YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den buzlanma ve don uyarısı
Meteoroloji'den buzlanma ve don uyarısı
24 Şubat 2013 10:06
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu gece ve yarın sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğini bildirdi.

Son meteorolojik değerlendirmelere göre; Orta ve doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile sabah saatlerinde Karabük çevrelerinde aralıklarla görülecek yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Türkiye genelinde yer yer sis bekleniyor.

Hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece arasında artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın ise genellikle güney ve güneydoğu, doğu kesimlerde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege'de kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu gece ve yarın sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğini bildirdi. Yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda yüksek kar örtüsü sebebiyle yaşanabilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı da ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları talep edildi..

 

CHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler