YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den bayıltan sıcak uyarısı
Meteoroloji'den bayıltan sıcak uyarısı
13 Ağustos 2014 12:00
Meteorolojiden özellikle İstanbul'da yaşayanlara kritik bir uyarı var. Bayıltan sıcaklar etkisini giderek arttıracak.

Meteoroloji hava sıcaklığının artacağını ve yüksek nemin önümüzdeki salı gününe kadar devam edeceğini bildirildi. Hava sıcaklığı İç ve Kuzeydoğu kesimlerde 4 dereceye kadar artış kaydedecek. Sıcaklık mevsim normallerininn 3 derece üstünde olacak. Bu sıcak hava dalgası Ağustos ayı sonuna kadar hüküm sürecek.

Sıcaktan trafo patladı

Aşırı sıcak hava dalgası Güneydoğu Anadolu bölgesinde özellikle etkili olmaya başladı. adıyaman'da sıcaktan trafo patladı. Akedaş görevlileri, sıcaklar nedeniyle vatandaşların klimalara aşırı yüklendiğini, ayrıca sıcaklar nedeniyle trafoda patlama meydana geldiğini ifade ettiler. Adıyaman'da termometreler 40 dereceyi gösterdi.

21:18
 // ADIYAMAN KENDİYANAN
Üç gündür sıcaklardan uyuyamıyorum. Halsizlik, bitkinlik ve öfke var. Şu Atatürk barajının nemi iyiden iyiye hissediliyor. Kendimi Adana veya Mersin'inin nemli havasında sanıyorum. Kafamın trafosu patlamasa çok iyi. Olan akedaş'a olsun. Bizim Adıyamanlı hiçbir kedi hemşerimiz trafo manyağı değildir, bunu da belirtmek isterim. Zaten sıcaklardan patlamış. Bizimkiler, buzdolabı uzmanı. Hepsinin kapısını açmada mahirlerdir....
13 Ağustos 2014 21:18
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler