YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den 13 ile uyarı
Meteoroloji'den 13 ile uyarı
09 Temmuz 2010 09:14
Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü 13 ile yağış uyarısında bulundu. İşte dikkatli olması gereken iller;

 

Yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların, Marmara'nın kuzeyi (İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, Kocaeli, Sakarya), Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu) ile Çankırı çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Marmara'nın doğusu, Ege, Batı Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında 3 ila 5 derece azalacak, Marmara'nın batısında 4 ila 6 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR :Kuzey ve kuzeybatı, Güneydoğu kesimler, Marmara'nın kuzeydoğusu, Batı Karadeniz kıyıları ile Akdeniz'in kıyı kesiminde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.
 

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Marmara'nın kuzeyi (İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, Kocaeli, Sakarya), Batı Karadeniz (Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük, Kastamonu) ile Çankırı çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Lokal su baskını, lokal dolu yağışı, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA

Parçalı çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların, bölgenin kuzeyinde (İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Yalova, Kocaeli, Sakarya) lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar batı kesimlerinde kuzey, kuzeydoğu kesimlerinde güney ve batı yönlerden kuvvetli olarak esecek.

EGE

Parçalı zamanla iç kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Afyon ve Kütahya çevreleri kısa süreli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ

Parçalı zamanla iç ve doğu kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Adana, Osmaniye, Hatay ve Isparta çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU

Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı, Kırşehir, Kırıkkale) ile Yozgat ve Konya çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Çankırı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın, Karabük ve Kastamonu çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Amasya ve Çorum çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, zamanla Gaziantep, Adıyaman ve Kilis çevreleri parçalı bulutlu geçecek.

 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler