YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji'den 10 il için uyarı
Meteoroloji'den 10 il için uyarı
16 Haziran 2010 10:32
Meteoroloji, 10 il için sel ve heyelan uyarısında bulundu...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin kuzeydoğu kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yağışların; Trabzon, Rize ve Hopa'da aşırı, Samsun, Ordu, Giresun, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, taşkın, heyelan, yıldırım, dolu) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekiyor.

Hava sıcaklığı, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, ülkemizin güneydoğu kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek. Bölgelere göre hava durumu ise şöyle tahmin ediliyor;

 

MARMARA: Az bulutlu ve açık zamanla kuzeybatısı parçalı bulutlu geçecek.

 

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

 

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu geçecek.

 

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek.

 

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.

 

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun, Ordu ve Tokat çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Trabzon, Rize ve Hopa'da aşırı; Samsun, Ordu, Giresun, Artvin, Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi (Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır) ile Tunceli, Bingöl ve Muş çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek. (Cihan)

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler