YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji uyardı: Asıl şimdi başlıyor
İstanbul'da yağmur bulutu nedeniyle gün, adeta geceye döndü. Bazı ilçelerde kar yağışı kendini gösterdi. Meteorolojiden ise bazı iller için yoğun kar yağışı uyarısı var.
Meteoroloji uyardı: Asıl şimdi başlıyor
12 Ocak 2015 / 16:00 Güncelleme: 12 Ocak 2015 / 16:20

Meteoroloji'den yapılan açıklamada şöyle denildi:

"Ülkemizin kuzeybatısında başlayan karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülen yağışların etkisini arttırarak akşam saatlerine kadar Trakya'da, öğle saatlerinden sonra ise Çanakkale'nin doğusu, Balıkesir, Kütahya, Bursa'nın güney ve doğusu, Bilecik, Bolu ile Eskişehir'in batısında yarın sabah saatlerine kadar kuvvetli ve yer yer yoğun kar şeklinde devam etmesi beklendiğinden başta ulaşım olmak üzere meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir."

İstanbul'da kar başladı

İstanbul'da yola çıkan sürücüler kar sürprizi ile karşılaştı. Sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağışın, Beylikdüzü'nde kar yağışına döndüğü görüldü.

Beylikdüzü - Büyükçekmece arasında etkili olan kar yağışı, tipi şeklinde etkisi gösterdi. Kar yağışının aralıklarla devam ettiği belirtildi.

Metetoroloji uyardı

Meteoroloji, kuvvetli yağışlar ve rüzgarın oluşturabileceği ulaşımda aksamalar, sel, su baskını, heyelan, çatı uçması, soba ve doğal gaz kaynaklı bacı gazı zehirlenmeleri, buzlanma gibi olumsuzluklara karşı da dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğine dikkati çekti.

Uludağ'da kar 3 metre

Öte yandan, Türkiye’nin en önemli kış turizm merkezlerinden Uludağ’da kar kalınlığı bu sabah 3 metre olarak ölçüldü. Lodosun etkisiyle hava sıcaklığının yükseldiği Uludağ’da yağışın aralıklarla devam etmesi bekleniyor.

Tekirdağ'da kar yağışı hızlandı

Tekirdağ merkez ilçe Süleymanpaşa’da sabahın erken saatlerinde başlayan yağmur, öğle saatlerine doğru yerini kara bıraktı. Havanın soğumasıyla etkisini arttıran kar yağışı şehir merkezinde etkili oldu. Kar yağışına hazırlıksız yakalanan vatandaşlar otobüs duraklarına sığınarak korunmaya çalıştı.
Tekirdağ'da yollarda meydana gelecek olumsuz durumlara karşı ise, Karayolları 18. Şubesi ekipleri çalışmalara başladı. Karayolları 18. Şubesi'nden yapılan açıklamada, ekiplerin kar yağışının başlamasından itibaren göreve başladığı Malkara, Hayrabolu, Saray ve Şarköy yollarında tuzlama çalışmalarının yapıldığı belirtildi. Kar küreme araçlarının da görev aldığı ifade edilirken, zincirsiz araçların geçişine izin verilmeyeceği ve yolların trafiğe açık olduğu bildirildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler