YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji Perşembe için alarm verdi
Meteoroloji Perşembe için alarm verdi
07 Ocak 2015 15:40
Tüm Türkiye'de hissedilir derece düşen sıcaklıklar Perşembe gününden itibaren İstanbul'da daha da düşecek. Meteoroloji, vatandaşları don ve buzlanmaya karşı uyarıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kar yağışıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, "Meteoroloji tahminlerine göre İstanbul'da dün gün boyu devam eden kar yağışı etkisini gecede gösterdi. Anadolu Yakasında yoğun şekilde görülen kar yağışı Sabahsaatlerinde etkisini yitirdi. Gece havanın daha da soğumasıyla birlikte yollarda gizli buzlanmalar oldu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesine bağlı ekipler gece boyunca aşırı yağış ve gizli buzlanmaya karşı ana arterler başta olmak üzere köprüler, viyadükler, bağlantı yolları tem ve E-5'te Tuzlama ve kar kürüme çalışmalarını sürdürdü. İhtiyaç halinde ilçe belediyelerine tuz takviyesi yapıldı" denildi.

Gece etkili olan yağış sonrasında ölçülen kar kalınlıkları da ise şöyle belirtildi:
 
-Pendik: 15 cm
 
-Sultanbeyli: 13 cm
 
-Tuzla: 10 cm
 
-Beykoz: 10 cm
 
-Ömerli: 15 cm
 
-Mahmutbey: 12 cm
 
-Bağcılar: 12 cm
 
-Çavuşbaşı: 8 cm
 
-Maslak: 5 cm

Perşembeden sonra soğuyor

Yurt genelinde rüzgarın fırtına şeklinde olması nedeniyle sıcaklıkların hissedilir şekilde düşeceğine işaret eden Meteoroloji Mühendisleri Odası 2. Başkanı Ahmet Köse, şunları kaydetti: "İstanbul'da perşembe gününden itibaren sıcaklıkta çok belirgin bir düşüş olacak. Sıcaklığın eksi 5'lere kadar düşeceğini tahmin ediyoruz. Bu da sabah ve gece saatlerinde don ve buzlanmaya sebep olacaktır.

Kar, kentteki etkisini, Anadolu Yakası'nda perşembe sabah saatlerine kadar, Avrupa Yakası'nda da çarşamba akşam saatlerine kadar sürdürecek. Gökyüzü genelde kapalı olduğu için sıcaklıklar, ilçelere göre değişkenlik göstererek, gece 0 ile 2 derece arasında seyredecek. Yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin 8-15 derece atında seyredecek."

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler