YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji o illerde yaşayanları sel için uyardı!
Meteoroloji o illerde yaşayanları sel için uyardı!
13 Ağustos 2016 15:59
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden bazı bölgelerde yaşayanlar için yağmur ve sel uyarısı geldi. Meteorolojiden, Orta ve Doğu Karadeniz'de bu akşam ve gece saatlerinde başlayacak yağışların kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Samsun, Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Artvin'le ilgili uyarı geldi. Rize ile Artvin'de şiddetli yağışların ani sel ve heyelana yol açabileceği işaret edilerek, tedbirli olunması istendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Samsun, Trabzon, Rize, Ordu, Giresun ve Artvin için uyarıda bulunuldu.

Meteorolojiden, Orta ve Doğu Karadeniz'de bu akşam ve gece saatlerinde başlayacak yağışların Samsun ile Trabzon çevrelerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli olacağı yağış miktarının 21-75 milimetreye ulaşağı ifade edildi.

Ordu, Giresun çevreleri ile Artvin'in iç kesimlerinde ise yağışların çok kuvvetli ve şiddetli olacağı uyarısında bulunulan açıklamada, yağış miktarının 51-100 milimetreye erişeceği belirtildi.

Meteorolojiden yapılan uyarıda Rize ile Artvin'in kıyı kesimlerinde ise şiddetli ve yer yer aşırı (100 mm ve üzeri) olması beklendiğine işaret edilerek, yaşanabilecek ani sel, heyelan, su baskını ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler