YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji açıkladı çok kuvvetli geliyor
Meteoroloji açıkladı kuvvetli yağış Adana, Maraş, Adıyaman, Muğla, Malatya'yı vuracak Antalya'da okulları tatil ettiren hava durumu bugün daha da kötü olacak.
Meteoroloji açıkladı çok kuvvetli geliyor
09 Aralık 2014 / 09:27 Güncelleme: 09 Aralık 2014 / 09:29

Meteoroloji hava durumu konusunda uyardı Antalya ve çevresini şiddetli yağış vurdu. Okulların tatil edildiği Antalya'daki şiddetli bugün de etkili olacak. 6 il için daha çok kuvvetli yağış uyarısı verildi. İşte Meteorolojinin açıkladığı bugünkü hava durumu.

Akdeniz ve Ege bölgesinde etkili olan şiddetli yağışlar bugün etkisini daha da artırarak devam edecek. Meteorolojinin tahminlerine göre Antalya'nın yanı sıra bugün 6 il için daha alarm verildi.

İşte çok kuvvetli yağış görülecek iller;

-Antalya
-Adana'nın kuzeyi
-Kahramanmaraş
-Adıyaman
-Muğla
-Malatya
-Isparta

Meteorolojinin tahminlerine göre Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda kar yağışı etkili olacak.

Antalya'da okullar tatil

Meteorolojinin alarm verdiği şiddetli yağışlar Akdeniz bölgesini perişan etti. Antalya, Aydın ve Muğla'da şiddetli yağışlar sonucu sel meydana geldi.

Antalya Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, kentte etkili olan kötü hava koşulları nedeniyle Antalya'nın merkez ilçeleri Konyaaltı, Muratpaşa, Kepez, Aksu ve Döşemealtı ilçelerinde, ilkokul, ortaokul ve liselere bugün bir gün süreyle eğitim öğretime ara verildi.

Aydın'ı yağış vurdu

Ege Bölgesini etkisi altına alan yağış, Aydın'ın Didim, Kuşadası ve Çine ilçelerini vurdu. Didim'de akşam saatlerinde şiddetini artırdı. Altınkum Mahallesi, Atatürk Bulvarı, İnönü Bulvarı, Cumhuriyet Caddesi ve 19 Mayıs Caddesi'nde rögarların tıkanması sonucu su birikintileri sürücülere zor anlar yaşattı. Sağanak nedeniyle araçlar yolda kaldı, ev ve iş yerlerini su bastı. Belediye ekipleri suyun tahliyesi için çalışma yaptı.

Kuşadası ve Çine ilçesinde de evleri şiddetli yağış sonrasında su bastı. Meteorolojinin açıklamasına göre yağışlar bugün etkisin daha artıracak.

Bodrum perişan oldu

Şiddetli yağışların vurduğu bir diğer yer ise Muğla'nın Bodrum ilçesi oldu. Akşam saatlerinde etkisini arttıran sağanak nedeniyle yayalar ve sürücüler zor anlar yaşadı. Su birikintileri nedeniyle yol kenarlarında park halinde olan araçlar, güvenli bölgelere götürüldü. Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, 12 saatte metrekareye 48,6 kilogram yağış düştü.

İzmir'i su bastı

Kentte etkili olan sağanak nedeniyle Yunuslar Alt Geçidi'ni su bastı. Sabah saatlerinden beri devam eden, zaman zaman şiddetini artıran yağmur, kentte hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak, bazı cadde ve sokaklarda su birikintilerine ve ulaşımın aksamasına neden oldu.

Halkapınar mevkisindeki Yunuslar Alt Geçidi'ni su bastı. Yolu trafiğe kapatan itfaiye ekipleri, suyu tahliyeye çalıştı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler