YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji açıkladı: Bayram'da hava nasıl olacak?
Meteoroloji açıkladı: Bayram'da hava nasıl olacak?
19 Eylül 2015 07:46
Kurban Bayramı'nda hava nasıl olacak? Bayramda yağmur yağacak mı? Bayramda hava sıcak olacak mı? Tüm bu bilgileri sizin için derledik...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü bir haftalık hava durumu tahminini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre yurdun kuzeydoğu bölümleri çok bulutlu olacak. Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu bölgelerinde sağnak yağış ve gökgürültüsü bekleniyor. Bayramda hava sıcaklıklarının 2 ile 4 derece artması bekleniyor.

7 bölgeye özel hava tahmini ise şu şekilde yer alıyor:

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

Marmara bölgesinin az bulutlu olması bekleniyor. Ege Bölgesi az bulutlu ve açık olacak. Ege'nin iç kısımlarında şiddetli rüzgar hakim olacak. Akdeniz Bölgesi'nde de hava açık ve sakin olacak ancak rüzgar etkisini gösterecek. İç Anadolu Bölgesi parçalı ve az bulutlu olacak. Karadeniz Bölgesi'nde havalar bulutlu olacak ve yer yer sağanak yağışlar görülecek. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde ise hava sıcaklıkları yüksek olacak.

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Sinop, Kırklareli'nin kıyı kesimleri ile İstanbul ve Kocaeli'nin Karadeniz'e kıyı ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı ilçelerinde yerel olarak aralıklarla kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Marmara ve Kıyı Ege'de kuzey yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI 

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında ve yer yer üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR 

Genellikle kuzey yönlerden, Akdeniz ile doğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette; Marmara ve Kıyı Ege'de yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize çevreleri ve Artvin'in kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, yıldırım, vb) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler