YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji 7 ili uyardı
Meteoroloji 7 ili uyardı
21 Temmuz 2010 10:35
Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre Doğu Karadeniz bölgesi ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli yağış bekleniyor. Öte yandan sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre yağışlar ülkenin kuzey kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek.

Yağışların öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz (Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt, Trabzon'un iç kesimleri) ile Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

Rüzgar, genellikle kuzey, güneydoğu kesimler ile Akdeniz kıyı kesiminde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Marmara: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzey ve doğusu aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Ege: Az bulutlu, kuzeyi parçalı ve çok bulutlu olacak.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçecek.

İç Anadolu: Az bulutlu, kuzeyi parçalı ve çok bulutlu, Çankırı çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı olacak.

Batı Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı olacak. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt ile Trabzon'un iç kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Doğu Anadolu: Parçalı, kuzeyi çok bulutlu, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların öğle saatlerinde Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçecek.
AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler