YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Meteoroloji 5 bölgeyi uyardı
Meteoroloji 5 bölgeyi uyardı
21 Mart 2011 08:49
Marmara, Kuzey Ege, Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ve iç kesimleri ile Erzincan çevrelerinde kuvvetli rüzgar bekleniyor.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik uyarıda, sabah saatlerinden itibaren, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu, Orta Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı, Doğu Karadeniz kıyılarında güney ve batı, iç kesimleri ile Erzincan çevrelerinde ise güney ve doğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) rüzgar beklendiği belirtildi.

Yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (deniz ulaşımında aksamalar, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Erzincan çevrelerinde baca gazı kaynaklı zehirlenmeler) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları uyarısı yapıldı.

Öte yandan, Doğu bölgeler için ani kar erimelerinden dolayı lokal su baskını, ani sel, çığ, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da ise eğimin fazla olduğu dik yamaçlar için çığ uyarısında bulunuldu.

Güneydoğu Anadolu'da ise öğle saatlerinden itibaren beklenen toz taşınımına karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler