YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Merak kazaya sebep oldu!
Bayan sürücünün merakı 12 aracın birbirine girmesine neden oldu. Bayan sürücü iddiaya göre kayıplara karıştı...
Merak kazaya sebep oldu!
16 Ocak 2010 / 11:01 Güncelleme: 16 Ocak 2010 / 11:03

Konya'da alt geçitte kaza yapan bir otomobile bakmak için otomobiliyle duran bayan sürücü, arkasından gelen 12 aracın bir birine girmesine neden oldu. Zincirleme kazanın ardından kazaya sebep olduğu iddia edilen bayan sürücünün kaçtığı iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre olay, merkez Selçuklu İlçesi İhsaniye Alt geçidinde meydana geldi. Evden çocuklarını deneme sınavına götürmek için yola çıkan Hayati Taşkıran idaresindeki 06 TSD 80 plakalı otomobil, alt geçitten geçerken aracını kaydırarak duvara çarptı. Kazada ölen ya da yaralanan olmazken araçta maddi hasar meydana geldi. Kaza sonrası yoldan otomobiliyle geçen bir bayan sürücü, kazayı izlemek için otomobilini durdurdu. Bu sırada arkadan gelen Turgay Eker idaresindeki 42 SY 664 plakalı araçla, bayanın kullandığı araca çarpmamak için ani fren yaptı. Eker'in ani fren yapmasıyla arkasından gelen otomobil ve minibüslerin bulunduğu 12 araç bir birine girdi.

Kazada ölen ve yaralanan olmazken, kazaya karışan 12 araçta maddi hasar meydana geldi. Tek taraflı kaza yapan sürücü Hayati Taşkıran, " Ben 30 - 40'la geliyordum. Yer kaygan olduğu için aracım döndü ve duvara vurdum. Daha sonra bana bakmak için biri durdu, sonra peş peşe araçlar bir birine vurdu" dedi. Diğer sürücü Turgay Eker'de polislere kazanın önünde ani şekilde duran bir bayanın kullandığı kırmızı araç yüzünden geldiğini ve sürücünün aracıyla kaçtığını anlattı.
Polisin, kaza yerinde yaptığı incelemenin ve kazaya karışan araçların çekilmesinin ardından trafiğe kapanan yol tekrar trafiğe açıldı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler