YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Memurlara Cuma Namazı müjdesi
Memur-Sen, toplu sözleşme tekliflerine Cuma Namazı Vakti İzin Süresi maddesini ekledi.
Memurlara Cuma Namazı müjdesi
30 Temmuz 2015 / 15:04 Güncelleme: 30 Temmuz 2015 / 20:34

Memur-Sen’in toplu sözleşme teklifleri arasında; kamu görevlilerinin günlük çalışmaya ara verme süresinin (öğlen arası) Cuma günleri için, Cuma Namazı vaktini de içine alacak şekilde 2 saat olarak uygulanması da yer aldı.

 
Geçtiğimiz hafta Toplu Sözleşme tekliflerini açıklayan Memur-Sen, kamu görevlileri için Cuma namazı izni istedi.
 
Memur-Sen, kamu görevlilerinin Cuma namazı konusunda yaşadıkları sıkıntıyı gidermek için toplu sözleşme tekliflerine, Cuma Namazı vakti İzin süresi konusunu ekledi. Teklif, kamu görevlilerinin günlük çalışmaya ara verme süresinin (öğlen arası) Cuma günleri için, Cuma Namazı vaktini de içine alacak şekilde 2 saat olarak uygulanmasını içeriyor.
 
Memur-Sen, üyelerinin istekleri ve kamu görevlilerinin beklentileri doğrultusunda Toplu Sözleşme teklifleri arasında, anayasal hakları kapsamındaki Din ve vicdan hürriyeti, İbadet hürriyeti ve Siyaset (Seçme-Seçilme) Haklarına da yer vererek bu hakların kamu görevlilerin açısından da teminat altına alınmasını istedi.

 // mercek
Eeeeey devlet yetkilileri artık Cumayı tatil yapma vakti gelmedimi daha neyi bekliyorsunuz şartların olgunlaşmasınımı....?...
30 Temmuz 2015 15:36
YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler