YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmetçik öğrencileri unutmadı
Mehmetçik öğrencileri unutmadı
21 Şubat 2013 11:57
Van'ın Çatak ilçesinde devriye gezen askerlerin, Kaçit köyünde okuyan öğrencilerin kıyafetlerinin olmadığını görmesi üzerine başlattığı kampanya kapsamında, 158 öğrenciye giyim yardımı yapıldı.

Çatak İlçe Jandarma Komutanlığı'nda görevli askerler, ilçe merkezine 10 kilometre uzaklıktaki Kaçit köyünde gerçekleştirdikleri devriye görevi sırasında, zor şartlarda okula giden ve üzerlerinde kıyafeti bulunmayan öğrencileri görünce yardım kampanyası başlattı.

Kampanyanın, Van Valiliği ve İl Jandarma Komutanlığı'na iletilmesinin ardından Van Ticaret ve Sanayi Odası'nın (VATSO) da katkılarıyla okuldaki 158 öğrenci için yeni kıyafetler alındı.

Kıyafetleri çocuklara dağıtmak için köye giden Vali Yardımcısı Zafer Coşkun, İl Jandarma Komutanı Kurmay Albay Nurettin Alkan ve VATSO Başkanı Mirza Nadiroğlu, öğrencilere tek tek yeni kıyafetlerini giydirdi.

Daha sonra öğrencilerle aynı sıralara oturarak sohbet eden Vali Yardımcısı Coşkun ve İl Jandarma Komutanı Alkan, öğrencilere çeşitli sorular sordu.

Mutlulukları gözlerinden okunan öğrenciler de kendilerine kıyafet hediye eden Mehmetçiklere teşekkür etti.

Buradaki programın ardından okulda incelemelerde bulunan Coşkun, pencereleri kardan kapalı olan okulda zor şartlarda eğitim verildiğini görünce şaşkınlığını gizleyemedi.

Vali Yardımcısı Coşkun'dan köyde yeni bir okul yapılması talebinde bulunan köylülerden İdris Görgülü, köy içindeki arazisini okul yapılması amacıyla hibe edebileceğini söyledi.

Görgülü'nün hibe ettiği araziyi de inceleyen Vali Yardımcısı Coşkun, arsanın yeni okul yapımı için elverişli olduğunu görünce, köyde 8 derslikli yeni okul yapılması için çalışma başlatacaklarını kaydetti.

Coşkun, gazetecilere yaptığı açıklamada da Mehmetçik tarafından başlatılan yardım kampanyasının memnuniyet verici olduğuna değinerek, vatandaşın huzuru ve güveni için görev yapan Mehmetçiğin, bunun yanı sıra zor durumda kalan vatandaşlara da her zaman el uzattığını ifade etti.

Kampanyanın, devlet-millet kaynaşmasının en güzel örneklerinden biri olduğunu anlatan Coşkun, kampanyaya destek veren iş adamlarına da teşekkür etti.
 

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler