YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Görmez'den Filistinliler'e mesaj!
Mehmet Görmez'den Filistinliler'e mesaj!
19 Mayıs 2015 13:09
Diyanet İşleri Başkanı Görmez: "Bir hadis var biliyorsunuz ümmetin ihtilafı rahmettir ancak Filistinlilerin ihtilafı zahmettir. Filistinlilerin birlik olması lazım"

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, "Bir hadis var biliyorsunuz ümmetin ihtilafı rahmettir ancak Filistinlilerin ihtilafı zahmettir. Filistinlilerin birlik olması lazım" dedi.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Batı Şeria'ya gelen Prof. Dr. Görmez, Filistin Başbakanı Rami Hamdallah ile Beytüllahim'deki ofisinde bir araya geldi.

Görmez, yaklaşık yarım saat süren görüşmede, "Bir hadis var biliyorsunuz ümmetin ihtilafı rahmettir. Ancak Filistinlilerin ihtilafı zahmettir. Filistinlilerin birlik olması lazım" ifadesini kullandı.

Hamdallah ise "Biz Filistinliler olarak Gazze, Batı Şeria ve Kudüs'ün birleştirilmesine kendimizi adadık" diyerek, "Türkiye Filistin'in çok güçlü bir müttefikidir. Bu entegrasyon sürecinde Türkiye'nin de katkı sunmasını bekliyoruz" diye konuştu.

Görmez'e Filistin'e yaptığı ziyaretten dolayı teşekkür eden Hamdallah, ayrıca, Türkiye'den yapılan Umre turlarına Kudüs'ün de dahil edilmesini memnuniyetle karşıladığını sözlerine ekledi.

Yaklaşık yarım saat süren ikili görüşme, görüntü alınmasının ardından basına kapalı devam etti.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler