YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mehmet Görmez tarihe geçti
Mehmet Görmez tarihe geçti
14 Eylül 2014 11:05
Diyanet İşleri Başkanı Prof.Dr.Mehmet Görmez, Ahıska Türklerini ziyaret etti. Ahıska'yı ziyaret eden ilk Diyanet İşleri Başkanı olan Görmez'in ziyareti esnasında duygu dolu anlar yaşandı

Ahıska Türkleri'nin yaşadığı sorunlarını ve taleplerini dinleyen Başkan Görmez, Diyanet İşleri Başkanlığı olarak her türlü yardıma hazır olduklarını kaydetti.

Allah hiçbir milleti vatansız bırakmasın

Tarihi Ahıska ziyaretinin ardından açıklamada bulunan Başkan Görmez, Tarihi Ahıska Türklerinin topraklarında bulunmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu ifade etti. Allah'ın hiçbir milleti vatansız bırakmaması temennisinde bulunan Başkan Görmez, "Bize düşen tarihteki acıları bugüne taşımak değil, ama onları tamir ederek, devam etmek.

Benim Allah'tan temennim hiçbir millet kendi topraklarından başka yerlere sürgün edilerek vatansız bırakılmasın. Bugün burada daha önce yaşayan bütün kardeşlerimize ahirete irtihal edenlere Allah'tan rahmet diliyorum, hayatta olup ta kendi topraklarından uzak olan kardeşlerimize de huzur ve barış içinde kendi topraklarıyla tekrar buluşması ve kendi akrabalarıyla yaşamasını Allah'tan temenni ediyorum." dedi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler