YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Mavi Marmara yolcuları ümmete koşmasını öğretti'
'Mavi Marmara yolcuları ümmete koşmasını öğretti'
28 Mayıs 2015 12:54
Gazze'ye yardım götüren Mavi Marmara gemisine saldırıda yaşamını yitiren Fahri Yaldız'ın kardeşi Hasan Yaldız "Mavi Marmara yolcuları karada uyuyan ümmete denizde koşmasını öğretti" dedi.

Hasan Yaldız, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'in 5 yıl önce Gazze'ye insani yardım götürmek için yola çıkan gemiye haince saldırdığını hatırlattı.

"Mavi Marmara yolcuları, karada uyuyan ümmete denizde yürümesini ve koşmasını öğretti" diyen Yaldız, "Yolcularının yarısından fazlası yüzme bilmiyordu. Bunlar o gemiye binip ümmete nasıl denizde nasıl yürüneceğini gösterdiler. 'Bir gemi ne yapabilir' dediler. İşte bir gemi şu anda ümmetin uyanışına vesile oldu" ifadelerini kullandı.

Hasan Yaldız, adaletin er ya da geç tecelli edeceğine inandığını belirten Yaldız, davada ısrarcı olduklarını ancak dertlerinin para olmadığını söyledi.

"Bu dava, Filistin özgürleşince bitecektir"

İHH Adıyaman Temsilcisi Fadıl Akkuş ise Mavi Marmara davasının hem yerelde hem de uluslararası düzeyde devam ettiğini anımsattı.

Hukuki mücadeleyle ambargonun kalkmasının amaçlandığını dile getiren Akkuş, "Bu dava, Filistin özgürleşince bitecektir" ifadesini kullandı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler