YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Maskeli soyguncu dehşeti
Güngören'de kar maskeli kuyumcu soygunu.
Maskeli soyguncu dehşeti
14 Ocak 2010 / 22:05 Güncelleme: 14 Ocak 2010 / 22:16

Güngören'de silahlı 3 kişi kuyumcu soydu. 700 gram altınla kayıplara karışan soyguncular kendisini kovalayan iş yeri sahibine ateş açtı. Silahlı soygunda ölen ya da yaralanan olmadı.

Edinilen bilgiye göre, olay, Akıncılar Mahallesi Çeliktürk Caddesi No: 88'de saat 18.00 sıralarında meydana geldi.
Velioğlu Kuyumcusu'na gelen yüzleri kar maskeli, silahlı 3 soyguncu, iş yeri sahibi Mustafa ve kardeşi Aysel Velioğlu'ndan altınları vermesini istedi. Karşısında silahlı soyguncuları gören işyeri sahipleri piyasa değeri 35 bin TL'yi bulan yaklaşık 700 gram ağırlığındaki altını aldı.

Hızla dükkândan çıkan soyguncular, kaçarken iş yeri sahibi soyguncuları kovalamak istedi. İş yeri sahibinin kendisini kovalamaya çalıştığını gören zanlılar, iş yeri sahibi Velioğlu'na iki el ateş etti. Sıkılan mermiler iş yeri sahibine isabet etmezken, olayda ölen ya da yaralananın bulunmadığı öğrenildi.

Saldırganlar kendilerini bekleyen araç ile hızla olay yerinden kaçarken, bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Olay Yeri İnceleme ekipleri delil topladı. Mermi çekirdeklerini saklayan ekipler, kuyumcu sahibinden olayın nasıl meydana geldiği yönünde bilgi aldı. Ekipler, kuyumcudaki ve çevredeki güvenlik kamera kayıtlarını izleyerek, incelemeye aldı.

Saldırganlardan ikisinin kar maskeli, birinin ise yüzünde maske olmadığını belirten soyulan kuyumcunun komşusu Veysel Şahin, "İki el silah sesi duyduk. Daha sonra hemen yere yattık. Saldırganlardan ikisinin yüzünü göremedim; ancak birisinin yüzünü gördüm. Şahıslar kendilerini bekleyen bir otomobille kaçtılar." dedi.

Polis ekiplerinin konuyla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler