YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Marmaray kullananlara müjdeli haber!
Marmaray kullananlara müjdeli haber!
02 Nisan 2015 14:55
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, yoğun talep üzerine, Marmaray'da 274 olan sefer sayısının 333'e çıkarıldığını belirtti.

Bakan Bilgin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Marmaray'da sabah  Anadolu yakasından Avrupa yakası yönüne, akşam saatlerinde de Avrupa yakasından  Anadolu yakası yönüne yolcu taleplerinde ciddi artışlar olduğunu söyledi.

Söz konusu talebin karşılanması amacıyla Marmaray'daki tren sefer  aralıklarının yeniden düzenlendiğini bildiren Bilgin, "Marmaray'da 274 olan sefer  sayısı 333'e çıkarıldı. Dün itibarıyla 7.00 ile 10.00 ve 16.00 ile 20.00 saatleri  arasında karşılıklı olarak her 5 dakikada bir sefer yapılmaya başlandı. Artırılan  seferlerle İstanbullulara iki kıta arasında beklemeden konforlu yolculuk  yaptırmayı hedefliyoruz" diye konuştu.
 
İstanbulluların Marmaray'ı çok sevdiğini dile getiren Bilgin,  Marmaray'la geçen yıl günde ortalama 120 bin vatandaşın seyahat ettiğini ifade  etti.
 
Bu yıl hafta içinde Marmaray ile günlük taşınan yolcu sayısının  ortalama 180 bin kişiyi bulduğunu belirten Bilgin, "Özellikle yaz aylarında günde  ortalama 200 bin İstanbullunun Marmaray'ı kullanacağını tahmin ediyoruz"  ifadesini kullandı.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler