YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Manisa'da orman yangını
Manisa'da orman yangını
27 Temmuz 2011 07:26
Manisa'nın Salihli ilçesinde piknik alanında yangın çıktı. Küçük çocukların başlattığı öne sürülen yangın 4 ilden takviye gelen itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alındı.

Manisa'nın Salihli ilçesine bağlı Kurşunlu Kaplıcaları mevkisinde dün saat 18.00 civarında çocukların çakmakla oynarken yaktıkları ateş sonucu çıkan orman yangını, 12 saat sonra tamamen söndürüldü. Yangında yaklaşık 40 hektarlık alanda bulunan ağaçların yanı sıra, tarım arazilerinin de zarar gördüğü bildirildi.

Yangın süresince ilçeden ayrılmayan Manisa Valisi Celalettin Güvenç, AK Parti Manisa Milletvekili Muzaffer Yurttaş ve İzmir Orman Bölge Müdürü İbrahim Aydın, sabah 05.30'da helikopterle yangın alanında incelemelerde bulundu.

Vali Güvenç, yangının Salihli'nin güney kesiminde ciddi tehlike yarattığını belirterek, ''Bu yangından çıkarttığımız en önemli sonuç, Salihli'nin Güney eteklerinde ormanla şehir arasında bir güvenlik bandının oluşturulması gereğidir. Bunun için de İzmir Orman Bölge Müdürümüzden ricada bulunduk. Hemen bir proje geliştirecek'' dedi.

Güvenç, İl Özel İdaresi ve Belediyenin imkanlarıyla güvenlik bandını en kısa sürede hayata geçireceklerini kaydetti.

İlçede sabah erken saatlerde kontrol altına alınan ve söndürülen alanda soğutma çalışmaları devam ediyor.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler