YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mahsur kalan araçlar kurtarıldı
Mahsur kalan araçlar kurtarıldı
31 Ocak 2012 08:05
Çığ sonucu kapanan Tunceli-Erzurum karayolunda mahsur kalan araçlar kurtarıldı.

Çığ düşmesi nedeniyle ulaşıma kapanan Tunceli-Erzincan karayolunda mahsur kalan araçlar ekiplerin yoğun çalışması sonucu kurtarıldı.

Tunceli-Erzincan karayolunun, 22. ve 50. kilometreleri arasında çok sayıda çığ düşmesi nedeniyle ulaşıma kapanması üzerine yolda aralıksız devam eden çalışmalar sonucu bölgede mahsur kalan 2 otobüs, çok sayıda kamyon ve binek aracı ile buradaki vatandaşların kurtarıldığı belirtildi.

Karayollarında yürütülen çalışmalar hakkında basın mensuplarına açıklamada bulunan Karayolları 86. Şube Şefi Aydoğan Ergün, karayolunun 22 ile 50. kilometreleri arasında dün saat 16.00 dan itibaren 4 ekiple çığ ve karla mücadele çalışması yürüttüklerini belirterek, ''Yolda mahsur kalan araçlardan Tunceli istikametinden gelenleri Pülümür tarafına, Erzincan'dan gelenleri de konvoy yaparak iş makineleri refakatinde Tunceli tarafına geçirdik. Çalışma yaptığımız yerlerde 5 dakika sonra tekrar çığ nedeniyle yol kapandığından sivil sürücülere yolu trafiğe kapattık. Sabah karla mücadele çalışmasına devam edeceğiz'' dedi.

Ergün, ulaşıma açtıkları bazı bölgelerin çok kısa süre sonra çığ düşmesi nedeniyle nedeniyle tekrar kapandığına işaret etti.

Bölgeye mahsur kalan vatandaşları görüntülemek için giden basın mensupları da, yola gelen kar birikintilerinden kendi çabalarıyla kurtuldu. Tunceli-Erzincan karayolunun 35. kilometresinde yola düşen çığ nedeniyle duran konvoyun önünü açmak için karayollarına ait iş makinesi çalışırken basın mensuplarının görüntü çektiği alana ikinci çığ düştü. Basın mensupları bölgede zor şartlar altında çalışmalarını yürüttü.

Bazı sürücüler de yolda uzun süre mahsur kaldıklarını ve çok sıkıntı çektiklerini belirtti.

Kar yağışının aralıksız devam ettiği bölgede Tunceli Valisi Mustafa Taşkesen'in talimatıyla Tunceli-Erzincan ve Tunceli-Ovacık karayolu çığ tehlikesi, Tunceli-Hozat karayolu da kar yağışı ve tipi nedeniyle sabaha kadar tedbir amacıyla ulaşıma kapatılmıştı.

AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler