YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Mağanda kurşunu yine can aldı
Mağanda kurşunu yine can aldı
12 Ekim 2009 18:58
Düğünde mağanda kurşunu ile yaralanan çocuk hayatını kaybetti.

Malatya'da düğünde maganda kurşunu ile yaralanan çocuk hayatını kaybetti. 

Edinilen bilgiye göre olay, Doğanşehir İlçesi Fındık Köyü'nde meydana geldi. Sünnet Düğününde maganda kurşunu sıkılması sonucu Mesut Kubat (8) isimli çocuk ağır yaralandı. Kurşunun balkona değip, sonra çocuğun kafasına isabet ettiği, yaralı olarak önce Doğanşehir Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığı, durumunun kötü olması nedeniyle Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi'ne sevk edildiği bildirildi. Mesut Kubat isimli çocuk, Turgut Özal Tıp Merkezi'nde kurtarılamayarak öldü. 
Olayla ilgili olarak Z.D (45) isimli zanlının Jandarma tarfından gözaltına alındığı ve tahkikatın sürdürüldüğü kaydedildi. 
Bu arada, maganda kurşunu sonucu hayatını kaybeden Mesut Kubat isimli çocuğun okulunda bugün yas vardı. Doğanşihir ilçesi Fındık Köyü İlköğretim Okulu'nda arkadaşları Mesut'un maganda kurşunu sonunda ölmesine göz yaşı dökerken, olayı gören Mesut'un arkadaşı bir öğrenci, "Havaya ateş edilirken, bir kurşun balkona değdi. Sonra Mesut'un başına değince Mesut yere düştü. Bayıldı. Sonra hastaneye kaldırıldı"dedi.  

Doğanşehir Kaymakamı Cevdet Atay, Fındık Köyü İlköğretim Okulu'nda Mesut'un sınıfını ziyarette tahtaya, "Silaha hayır. Mesut kardeşimizi çok özleyeceğiz" yazdı.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler