YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Macera olsun diye ihbar yapınca...
Macera olsun diye ihbar yapınca...
08 Mart 2010 16:56
Asılsız bomba ihbarında bulunan, bunu macere olsun diye yaptığını söyleyen sanık, 5 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Adana'da, asılsız bomba ihbarında bulunan, bunu macera olsun diye yaptığını söyleyen sanık, 5 ay hapis cezasına mahkum edildi.

Adana 2. Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmada tutuksuz sanık Mükremin Can (32) hazır bulundu.

Sanık Mükremin Can, 155 Polis İmdat hattına, sürücü belgesi almak için kayıt yaptırdığı Erkan Eğitim Kurumları'nda bomba olduğu ihbarında bulunduğunu kabul etti.

Farklı bir amacı olmadığını belirten sanık Mükremin Can, ''İşin bu boyuta geleceğini tahmin etmiyordum'' dedi.

Emniyette ve cumhuriyet savcılığında verdiği ifadede hiçbir neden yokken, macera olsun diye cep telefonundan polisi aradığını ve sürücü belgesi almak için gittiği eğitim kurumunda bomba olduğunu söylediğini belirten sanık Can, aleyhine olan hususları kabul etmediğini kaydetti.

Mahkeme başkanı, Can'a verilen 6 ay hapis cezasının suçunu kabul etmesi nedeniyle önce 5 aya indirilmesine, daha sonra suç işlememiş olmasını dikkate alarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verdi.

Sanık Mükremin Can hakkında 10 Aralık 2009 tarihinde Çakmak Caddesi'nde yürürken cep telefonuyla 155 Polis İmdat hattına asılsız ihbarda bulunduğu gerekçesiyle ''suç uydurma'' iddiasıyla 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılmıştı. Can, ''caddede yürürken hiçbir neden yokken macera olsun diye cep telefonuyla 155 Polis İmdat hattını arayarak, sürücü belgesi almak için gittiği eğitim kurumunda bomba olduğunu söylediğini'' belirtmişti. AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler