YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
LPG yüklü tır kaza yaptı
LPG yüklü tır kaza yaptı
06 Mart 2010 09:59
Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 41 ton sıvı LPG yüklü TIR'ın kontrolünü kaybedip orta refüje çıkması büyük paniğe sebep oldu...

Manisa'nın Turgutlu ilçesinde 41 ton sıvı LPG yüklü TIR'ın kontrolünü kaybedip orta refüje çıkması büyük paniğe sebep oldu. Emniyet ve itfaiye ekipleri olası bir patlamaya karşı bölgede alarma geçti.

 

 

Osman Küçükova yönetimindeki 07 BYR 47 plakalı TIR, Aliağa rafinerisinde yüklediği 41 Ton sıvı LPG ile Antalya'ya seyir halinde iken, Turgutlu ilçe girişinde saat 00.15 sıralarında yağmurun da etkisiyle kontrolünü kaybetti.

 

Yapılacak en küçük hatanın büyük bir patlama ile sonuçlanacağı kazanın ardından olay yerine gelen kurtarma ekipleri çalışmalarını titizlikle sürdürdü. Kazayı ihbar alan polis ekipleri yolu bir süreliğine trafiğe kapattı. Yerinden kıpırdayamayan TIR, olayın meydana geldiği noktanın hemen yakınında bulunan bir tuğla fabrikasının kepçesi ile kurtarıldı.

TIR sürücüsü Osman Küçükova, "Aliağa rafinerisinden aldığım yükü Antalya'ya götürüyordum. Fakat Turgutlu girişinde bulunan refüjü bir an fark edemedim. Yağmur da yağıyordu. Neyse ki fazla bir şey yok Allah daha kötüsünden korusun" dedi.

Olay yerinde itfaiye ekipleri ve bir ambulans hazır bekletildi. Kaza yapan araç 2,5 saatlik bir çabanın ardından yerinden kurtarılabildi.

Cihan

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler