YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lösemi tedavisi gören Göğebakan dua istedi
2 gün önce hastaneye gelen sanatçıya lösemi teşhisi kondu
Lösemi tedavisi gören Göğebakan dua istedi
04 Mayıs 2009 / 15:42 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Göğebakan, sevenlerinden dua istedi

Özel Memorial Hastanesi'nde lösemi tedavisi gören sanatçı Murat Göğebakan, sevenlerine, "dua edin" mesajı gönderdi. Sanatçı kaldığı odanın kapısına şu cümleyi astı:   


Kemoterapi uygulanan ve ziyaretçilerle görüştürülmeyen Göğebakan, bu isteğini kaldığı odanın kapısına da yazdı: "Herkesten tek isteğim dua"


Murat Göğebakan'ın eşi Sema Göğebakan ve doktoru Hüseyin Beköz, hastanede basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Göğebakan'ın hastalığı ile ilgili bilgi veren Uzm.Dr. Hüseyin Beköz, 2 gün önce hastaneye gelen sanatçıya lösemi teşhisi koyduklarını ve hemen kemoterapiye başladıklarını söyledi. Beköz, birinci aşama tedavinin 6 ay süreceğini açıkladı. Murat Göğebakan'ın halsizlik, kırgınlık şikayetinin ardından ateş yükselmesi ile birlikte 2 gün önce hastaneye başvurduğunu anlatan Uzm. Dr. Beköz, yapılan tahlillerde kan değerleri anomalisinin ileri derecede olduğunun tespit edildiğini dile getirdi. Beköz, yapılan tahlillerin ardından Göğebakan'a "Akut lösemi", halk dilinde kan kanseri tanısı konulduğunu söyledi. Beköz, "Genel durumu çok iyi Kemoterapiye başladık. İleriye yönelik bir şey söylemek için çok erken. Bazı tahliller yaptık, onların sonuçlarını bekliyoruz. Uzun süreli bir tedavi olacak. İlk aşaması 6 ay sürecek. Kemoterapinin ardından bir sonraki aşama olan kemik iliği nakli de gündeme gelebilir. Bu hastalıkta bağışıklık sistemi çok önemli olduğu için ziyaretçi yasağı koyduk."


Sanatçının eşi Sema Göğebakan da hastalık sürecini anlattı. Eşinin çok uzun süredir halsizlik ve grip rahatsızlığı olduğunu belirten Sema Göğebakan, "Ateşi de yükselince kontrol için hastaneye geldik. Hastalık teşhisi konuldu. Morali çok yüksek. İyileşeceğine çok inanıyor. Ben de inanıyorum. Tek istediği sevenlerinden dua. Allah'a çok şükür başka hiçbir şeye ihtiyacımız yok. Ağlayan hiç kimsenin buraya gelmesini istemiyoruz. Adana'ya gidip ailesine de haber verdim. Başbakanımız hafta sonu ziyarete geleceğini bildirdi. Meclis Başkanımız da arayarak geçmiş olsun temennisini iletti. Buradan kendilerine tekrar teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu.


HABERİN DEVAMI İÇİN TIKLAYIN


(CİHAN)


 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler