YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lodosa çatı bile dayanamadı
Lodosa çatı bile dayanamadı
20 Aralık 2009 14:05
Hızı saatte 80 kilometreyi bulan lodos 5 katlı binanın çatısını uçurdu

Bursa'da saatteki hızı 80 kilometreyi bulan şiddetli lodos, 5 katlı bir binanın çatısını uçurdu. Sabah saatlerinde büyük bir gürültüyle uçan çatı, 5 ayrı binanın üzerine düştü. Olayda yaralanan olmazken, deprem olduğunu sanan mahalle sakinleri, büyük bir korkuyla yataklarından fırladı.

Alınan bilgiye göre, merkez Osmangazi ilçesi Alaaddinbey Mahallesi Tahtalı sokak üzerinde 5 katlı bir binanın saçtan yapılan çatısı, sabah 09.30 sıralarında büyük bir gürültüyle uçtu. Yan taraftaki 5 ayrı binanın üzerini kaplayan dev çatı, evlerde oturan vatandaşlarda büyük bir korkuya yol açtı. Büyük bir gürültüyle uçan çatı, vatandaşlarda deprem oluyor endişesine sebep oldu. Korkuyla kendilerini dışarı atan mahalle sakinleri, evlerinin ve sokağın üzerini kapatan çatıyı görünce büyük bir şaşkınlık yaşadı. Dev çatı, devrildiği sırada, yan taraftaki binalara da kiremit fırlattı. Bu kiremitlerden birinin, evin camını parçalayarak odaya girdiği görüldü.

Elektrik tellerini de kopartarak yollara saçılan çatının kaldırılması için Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi'ne haber verildi. Olay yerine gelen itfaiye ve sivil savunma ekipleri, çatının kaldırılabilmesi için çalışmalara başladı.

Evi, çatının altında kalan Şerife Aydın, yaşadığı korkuyu şöyle anlattı: "Sabah saat 09.30 sıralarında oldu. Uyuyorduk. Dışarı çıktım bir baktım evin üzerine çatı gelmiş. Çok korktuk. Şimdi evime giremiyorum. Kaldık dışarıda. Evin üzerine kara bulutlar çöktü sanki."

"EVİN İÇİNE KİREMİT FIRLATTI"

Oturduğu apartmanın çatısı uçan Fatma Acar isimli bayan ise "Yatıyordum, gözümün önünden aldı götürdü çatıyı. Yataktan sıçradım. Deprem oldu sandım. Dilim tutuldu." diye konuştu.

2. kattaki evinin camını kırarak içeri kiremitler giren bir vatandaş da sabah saatlerinde büyük bir gürültü ile uyandıklarını, çatının uçtuğunu gördüklerini, evlerinin camının kırıldığını ve içeri kiremitlerin girdiğini sonradan fark ettiklerini anlattı.

Bu arada, meteoroloji yetkilileri, dün geceden beri devam eden şiddetli lodosun hızının 80 kilometreye kadar çıktığını ve yarın sabah saatlerine kadar da devam edeceğini bildirdi.
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler