YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Liseli öğrencinin şok ölümü
Liseli öğrencinin şok ölümü
18 Nisan 2011 23:51
İzmir'de fazla miktarda kalp ilacı aldığı iddia edilen lise öğrencisi hayatını kaybetti.

İzmir'de, kalp ilacı almasının ardından fenalaşan bir lise öğrencisi, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Alınan bilgiye göre, Yeşilyurt semti 375 Sokak'ta ailesiyle yaşayan lise 10. sınıf öğrencisi Elif Ö. (16), yakınları tarafından baygın halde bulundu. Ailesi tarafından Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan ve midesi yıkanan Elif Ö'nün, çok sayıda kalp ritmini düzenleyen hap içtiği belirlendi.

Bunun üzerine kardiyoloji yoğun bakım ünitesi bulunan Özel Tınaztepe Hastanesine sevk edilmek istenen Elif Ö, ambulansla götürülürken kalbinin durması üzerine, yakındaki Buca Devlet Hastanesine kaldırıldı. Elif Ö, burada tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

İzmir Adli Tıp Kurumunda yapılan incelemede, Elif Ö'nün ilk belirlemelere göre ilaç zehirlenmesi sonucu hayatını kaybettiği belirlendi.

Elif Ö'nün, bir hafta önce kalp çarpıntısı şikayetiyle doktora gittiği ve kalp ritmi düzenleyici ilaç kullandığı, yaşamını yitirmeden önce hastanedeki yakınlarına fenalaşmadan bir hap içtiğini, diğer hapları içtiğini hatırlamadığını söylediği öğrenildi. AA
 

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler