YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Lastikçilerde kar kuyruğu
Lastikçilerde kar kuyruğu
10 Aralık 2013 16:18
1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında takılması zorunlu hale getirilen kış lastiği, lastikçiler önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.

Geçtiğimiz yıl çıkarılan yasayla birlikte 1 Aralık-1 Nisan tarihleri arasında takılması zorunlu hale getirilen kış lastiği, lastikçiler önünde uzun kuyrukların oluşmasına neden oldu.Kütahya’da uzun yıllardan beri lastik işi ile uğraşan Hıfsı Emer, son dört gündür sabah 6’dan akşam 9’a kadar mesai yaptıklarını belirterek, yoğunluk nedeniyle randevu sistemi ile çalıştıklarını ve en az 3 gün sonraya randevu verebildiklerini anlattı.

Günde ortalama 75 lastik takdıklarını ifade eden Emer, sürücülerin bilincli olduklarını, kış lastiği bulunmayan araçların ruhsat sahibi adına idari para cezası uygulanacak olmasının yoğunluğu artırdığını söyledi.Emer, uygulamayla birlikte kış lastiği satışlarının arttığını, buna karşın fiyatlarının ise sürümün fazla olması nedeniyle geçen yıla göre daha düşük seviyede olduğunun altını çizdi.

Araçlarda kış lastiği uygulamasıyla kar zinciri satışlarında düşüş olduğunu dile getiren Emer, “Uygulamanın ardından sürücüler araçlarındaki bütün lastikleri kış lastiğine çevirdiği için zincir satışlarında da gözle görülür bir düşüş yaşandı. Uygulama güvenli sürüş ve vatandaşların can ve mal güvenliği için gerçekten çok önemli. İnsanlarımızda bu önemin farkında ve gereğini yerine getiriyor” diye konuştu.

 

İHA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler