YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Lastiği kap gel'e büyük ilgi
Şırnak'ın Cizre ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğünün hayata geçirdiği "Lastiği getir parayı kap" proje büyük bir ilgi görürken Emniyetin Bahçesi lastik mezarlığına döndü.
'Lastiği kap gel'e büyük ilgi
20 Ocak 2010 / 16:31 Güncelleme: 20 Ocak 2010 / 16:31

Cizre Emniyet Müdürlüğünün Nevruz öncesi ilçe genelinde başlattığı lastik toplama çalışması kapsamında ilçe emniyet müdürlüğünün bahçesi eski araç lastikleri ile dolup taştı. Cizre'de yaşanan toplumsal olaylarda ve Nevruz bayramlarında gösterici gurupların eski araç lastiklerini yollarda barikat olarak kullanmaları ve bu lastikleri yakmaları hem çevre kirliliğine neden oluyordu hem de güvenlik güçlerine büyük zorluklar yaşatıyordu. Emniyet Müdürlüğü bu konuda bir proje başlatarak "lastiği getir parayı kap" projesini hayata geçirdi. Emniyet Müdürlüğünün ilçe genelinde başlatmış olduğu projeye Cizreli çocuklar büyük bir ilgi gösterdiler ve topladıkları eski araç lastiklerini emniyetin bahçesine yığıp bahçeyi adeta lastik çöplüğüne çevirdiler.

Projenin hayata geçirilmesinden bu yana iki bin adet lastik emniyete teslim edilirken polis getirilen lastiklere karşılık şu ana kadar yaklaşık 2 bin 500 TL ödedi. Emniyetin "Lastiği Getir Parayı Kap" projesinin büyük bir ilgi gördüğünü ifade eden İlçe Emniyet Müdürü Aydın Akkoca projeyi hayata geçirdiğimiz günden buyana yaklaşık iki bin lastik topladıklarını ve buna karşı lastik getiren çocuklara 1,2 ve 3 TL gibi farklı miktarda para verdiklerini toplamda ise yaklaşık 2 bin 500 TL ödediklerini söyledi. Ayrıca toplanan lastiklerden 1 Kamyon lastiği atış poligonu için Şırnak'a gönderdiklerini geri kalan lastiklerin emniyetin bahçesi ve üst kısımlarındaki boş alanda topladıklarını ifade etti.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler