YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuvvetli yağışlar geliyor
Kuvvetli yağışlar geliyor
18 Ekim 2009 09:53
Hava sıcaklıkları batı bölgelerde 1 ila 3 derece artacak

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nce yapılan son değerlendirmelere göre; Türkiye'nin batı kesimlerinde aralıklarla görülecek yağışların sabah saatlerinde Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir'in Edremit, Burhaniye, Ayvalık ilçeleri ve İstanbul'un batı çevreleri) ile İzmir ve Manisa'da kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı batı kesimlerde 1 ila 3 derece artacak, Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek.

Rüzgar genellikle güney ve güneybatı, Türkiye'nin güneydoğu kesimlerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Türkiye'nin batı kesimlerinde aralıklarla görülecek yağışların sabah saatlerinde Marmara'nın batısı (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir'in Edremit, Burhaniye, Ayvalık ilçeleri ve İstanbul'un batı çevreleri) ile İzmir ve Manisa'da kuvvetli olması bekleniyor. Bu bölgelerde oluşabilecek olumsuz şartlara karşı (yıldırım düşmesi, lokal su baskını ve ani sel, taşkın, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililer ve vatandaşlar uyarıldı.

BÖLGELERE GÖRE HAVA DURUMU

Yapılan tahminlere göre, bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir'in Ayvalık, Edremit ve Burhaniye ilçeleri ile İstanbul'un batı çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, İzmir ve Manisa çevreleri ile sabah saatlerinde Aydın, öğle saatlerinden itibaren Kütahya ve Uşak çevreleri aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların sabah saatlerinde İzmir ve Manisa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ: Batısı parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde Antalya ve batı ilçeleri (Kemer, Kaş, Finike, Kumluca) kısa süreli gökgürültülü sağanak yağışlı, doğusu az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Bölge geneli parçalı, kuzeybatı kesimleri çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak çevreleri kısa süreli ve yerel sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler