YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuvvetli yağışlar geliyor
Kuvvetli yağışlar geliyor
16 Eylül 2013 11:43
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Ege'yi kuvvetli yağışlar konusunda uyardı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, gece saatlerinden sonra İzmir'in güney ve batı ilçeleri ile Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinde kuvvetli yağış olacağından yerel su baskını, yıldırım, dolu yağışı, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar konusunda ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olunmasını istedi.

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz kıyıları ve Ardahan çevreleri ile Adana, Osmaniye ve Hatay'ın kıyı ilçelerinde beklenen yağışlara ilave olarak yurdun batı kesimleri akşam saatlerinden sonra yeni bir yağışlı havanın etkisine girecek. Sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların gece saatlerinden sonra İzmir'in güney ve batı ilçeleri ile Aydın ve Muğla'nın kıyı kesimlerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının, kuzeybatı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı; doğu kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın, kuzey ve batı, yurdun güneydoğu kesimleri ve Akdeniz kıyıları ile zamanla batı bölgelerde güney ve batı, Marmara'da gece ve sabah saatlerinde güney ve doğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

 

CİHAN

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler