YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuvvetli yağışlar Çubuk'u vurdu
Kuvvetli yağışlar Çubuk'u vurdu
28 Haziran 2010 08:54
Başkent'in Çubuk ilçesi de etkili olan sağanaklardan nasibini aldı. Bir derenin taşması sonucu 10'dan fazla ev sular altında kaldı.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde etkili olan sağanak, sel ve su baskınlarına yol açtı. Şiddetli yağış sonrası Yavuz Selim Mahallesi'nde taşan dere, maddi hasara neden oldu.

Alınan bilgiye göre, Çubuk'ta akşam saatlerinde etkili olan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi.
Şiddetli yağış sel ve taşkına neden olurken, Yavuz Selim Mahallesi'ndeki derenin taşması sonucu 10'dan fazla ev ve bahçe su altında kaldı, yollarda çöküntüler meydana geldi.
Sel sularıyla dolan bahçe ve bodrum katları, Çubuk Belediyesi Fen İşleri ile ASKİ ekiplerinin çalışmaları sonucu tahliye edilmeye başladı.

Ekipler baskınlara 2 vidanjör, 1 spiral, 10 motopomp ve 6 kepçe ile müdahale etti, bazı yerlerde de kanallar kazıldı.
Tahliye çalışmalarını yerinde inceleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçede etkili olan yağışlara ekiplerin hızlı bir şekilde müdahale ettiğini söyledi.

Olay yerinde vatandaşların sorunlarını da dinleyen Özden, yağışlarda can kaybı yaşanmamasının sevindirici olduğunu ifade etti.
 Aşırı yağışların, Yavuz Selim Mahallesi Rüzgarlı Caddesi ve Nizam Sokak'taki bahçelere ve bodrum katlara zarar verdiğini bildiren Başkan Özden, şöyle dedi:

''Diğer yerlerde olduğu gibi ilçemizde de yanlış yapılaşma, uygun imar olmayışı ve yetersiz altyapı nedeniyle sel meydana geldi. ASKİ Genel Müdürlüğü ilçemizde üç noktada su ve kanal çalışmalarına başladı. Taşan derede de ıslah çalışmalarına başlayacak. Islah çalışması hem yağmur suyu, hem de pis su olarak projelendirildi. Vatandaşlarımızın mağduriyetlerini giderebilmek için çalışıyoruz. Belediyemizin ve ASKİ'nin ekipleri var güçleri ile çalışıyor. Tüm personelimiz burada vatandaşımızın yanındayız, kısa sürede de suları tahliye ederek vatandaşımızın mağduriyetini gidereceğiz.''
AA

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler