YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Kuvvetli yağış uyarısı
Soğuk hava ve kuvvetli yağış yurdun bir çok kesimini etkisi altına alacak... İşte dikkatli olması gereken iller...
Kuvvetli yağış uyarısı
13 Şubat 2010 / 10:03 Güncelleme: 13 Şubat 2010 / 10:06

İstanbul'da sabah erken saatlerde başlayan sağanak yağış, su birikintilerine ve bazı bölgelerde yolların trafiğe kapanmasına neden oldu.

Alınan bilgiye göre, sabah erken saatlerde başlayan sağanak yağış, özellikle Silivri, Selimpaşa ve Kumburgaz bölgelerinde su birikintilerine yol açtı. Kumburgaz mevkisi E-5 kara yolu yağış dolasıyla bir süre trafiğe kapandı. İtfaiye ekiplerinin yolda su tahliye çalışmalarına başladığı öğrenildi.

Öte yandan, diğer bölgelerde yağış nedeniyle yollarda oluşan su birikintileri, trafiğin yavaşlamasına ve zaman zaman durmasına neden oldu.

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

RÜZGAR :Genellikle güney ve güneybatı, Doğu Akdeniz ile Güneydoğu Anadolu'da doğu ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, iç ve batı bölgelerimizde kuvvetli olarak (40-50 km/saat) esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ: Yağışların; Marmara'nın doğusu (İstanbul, Balıkesir, Yalova, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik), Kuzey ve Kıyı Ege (İzmir, Manisa, Kütahya, Uşak, Aydın, Muğla) ile Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR: Rüzgarın; iç ve batı bölgelerimizde güneyli yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) esmesi beklendiğinden, soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

MUHTEMEL ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda meydana gelebilecek muhtemel çığ tehlikesine karşı ilgililerin ve vatandaşlarımızın dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı çok bulutlu, sabah saatlerinde güney ve doğusu, öğleden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; bölgenin doğusunda (İstanbul, Balıkesir, Yalova, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Bilecik) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Bursa ilimiz başta olmak üzere, bölge genelinde muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

EGE: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Kuzey ve Kıyı Ege'de (İzmir, Manisa, Kütahya, Uşak, Aydın, Muğla) kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Rüzgar; bölge genelinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-50 km/saat) esecek. Afyonkarahisar ve Kütahya illerimiz başta olmak üzere, bölgenin iç kesimlerinde muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

AKDENİZ: Parçalı çok bulutlu, Antalya ile öğleden sonra Isparta ve Burdur çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgarın; bölgenin batısında güney ve güneydoğu yönlerde kuvvetli (40-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Isparta ilimiz başta olmak üzere, Batı ve Orta Akdeniz'in iç kesimlerinde muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Eskişehir ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçeleri, akşam saatlerinden itibaren bölgenin kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı) aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; bölgenin güney ve batısında güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (30-40 km/saat) olarak esecek. Kayseri ilimiz başta olmak üzere, bölge genelinde muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevreleri, akşam saatlerinden sonra bölge geneli aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Bolu, Düzce, Zonguldak, Bartın ve Karabük çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bolu ilimiz başta olmak üzere, bölge genelinde muhtemel soba ve doğalgaz zehirlenmelerine karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Samsun, Amasya ve Çorum çevreleri yağmurlu geçecek. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu yağışlı geçecek. Bölgenin kuzey ve doğu kesimlerinde muhtemel çığ tehlikesine karşı tedbirli olunması gerekmektedir. Sabah saatlerinde Kars ve Ardahan çevrelerinde sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek.

YAŞAM Kategorisindeki Diğer Haberler